Kablosuz Modem Tavsiyesi

WebJiNi

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar yeni bir modem almak istiyorum Bağlantı hızım 16 mb bütçem 200 tl bana uygun çekim gücü yüksek bir kablosuz modem tavsiyeniz varmı ?

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
[MENTION=1074894]WebJiNi[/MENTION] aramıza hoşgeldin. Öncelikle yeni bir modem alırken dikkat etmemiz gereken geleceğe yönelik hizmet edebilmesi olmalıdır. Yani adsl, adsl2 bunlar bitti artık gelecek fiberde ve fiberin bir altı olan vdslde.

Yeni bir modem alırken dikkat etmemiz gereken noktalar;
  1. Yeni nesil kablosuz ağ hızlarını desteklemesi. n bandında ve ac bandında çalışabilen modemler tercih etmelisiniz. Böylece 1 gbps hızlara varan kablosuz bağlantı kurabilirsiniz.
  2. Kesinlikle 2 bandda çalışabilmesi gerekmektedir. Yani aynı anda 2.4 ve 5.8 bandlarında yayın yapabilme kabiliyeti olması gerekmektedir.
  3. VDSL ve VDSL2 destekli mümkünse fiber destekli ürünlerden birisini tercih etmelisiniz.
  4. Alacağınız modem USB portlarını desteklemelidir.
  5. Alacağınız modem mümkünse torrent destekli olmalı usb portları üzerine dosya indirebilmelidir.
  6. Alacağınız modem VLAN destekli olmalı ve yönetimi kolay olmalıdır.
  7. Kablolu bağlantı hızlarının Gigabit olması ve 10/100/1000 mbps desteklemesi gerekmektedir.
  8. Arayüzü Türkçe olmalı ve yönetimi kolay olmalıdır.

Kısacası aklıma gelen özellikler bunlar. Bunların hepsinin bir arada olması tabiki fiyatıda etkileyecektir. Az önce kısa bir araştırma yaptığımda Tp-Link TD-W9980 modem sanki bu özelliklerin çoğunu destekliyor.

Kısacası modem alırken 5 sene sonrasını düşünerek almaya bakın...

işlemci

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Öncelikle aramıza hoşgeldin. [MENTION=1]Hasip[/MENTION] beyin tavsiyelerine ek olarak birkaç cümlede ben eklemek istiyorum. Kullanımdaki bilgisayar sayın modemin hızını, performansını etkileyebilir. Evinde kaç bilgisayar var? Bu önemli bir konu. Bir çok modem 3 ve üzeri kullanıcı ağa dahil olduğunda yerli yersiz ısınıp şişerek bağlantıyı kesiyor malesef. Tamam yeniliklere açık bir modem al ama aldığın modem aynı zamanda şişip yavaşlayıp yada internetini kesip seni mağdur etmesin. Eğer evinde 1-2 bilgisayarla tablet ve telefonla internet kullanayım dersen Airties bile iş görür. Ama ben kolu komşu ortak bir ağ oluştururum diyorsan (Her ne kadar yasal olmasada) :) alacağın marka TP Link ( Her modeli değil tabi) veya Linksys olsun :) TP Link W9980 şu an için 195 tl ye piyasada var olan bir ürün. Ah keşke daha çok paramız olsada Cisco falan kullansak :)

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Bu aralar benim hoşuma giden tek cihaz Tp-Link Archer D7 modeli, onun dışında birde [MENTION=4]Engin[/MENTION] abide olan Asus var.

golmander91

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar yeni bir modem almak istiyorum Bağlantı hızım 16 mb bütçem 200 tl bana uygun çekim gücü yüksek bir kablosuz modem tavsiyeniz varmı ?

bence kablosuz modem olarak vmg8924 ürünü kullanışlabilir ac teknolojisi var üründe bayada güçlü alan olarak

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
bence kablosuz modem olarak vmg8924 ürünü kullanışlabilir ac teknolojisi var üründe bayada güçlü alan olarak

Ben zyxel modemleri seviyorum ama bizim ülkede tek sıkıntısı reklam konusu. Piyasada doğru düzgün reklamları bile yok. Bu biraz ülkemizde satışlarını etkiliyor diye düşünüyorum. Satışlar düşük olunca da bilinirlikte azalıyor haliyle.

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!