StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları satilik sıfır ve ikinci el oto ilanlar

Su Altında Kablosuz İnternet Dönemi Başladı

Hasip

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
16 Nis 2014
339
16

Reputation:

Rusya’nın Tomsk şehrindeki yapılan denemeler sonucunda kablosuz internet su altında çalıştırılmaya başlandı. Bunu anlamı şu oluyo gelecekte birçok cihaz su altında kablosuz olarak çalışabilecek ve veri aktarımı yapabilecek. Hatta veriler anında internet üzerinde paylaşılabilecek.


Tomsk Politeknik Üniversitesi (TPU) Deniz Jeolojisi Telekominikasyon Laboratuvarı Bölüm Başkanı Yuri Svinolupov, yapılan testlerde saniyede 1.2 kb hızında veri aktarmayı başardıklarını söyledi. Günümüzde Rusya’da benzer aletlerin saniyede 0.2 kb veri aktarabildiğini ifade eden Svinolupov, “Modemler şu an 200 bit hızında veri aktarabiliyor. Cihazın teknik özelliklerini yabancı ülkelerdekilerle karşılaştırdığımız zaman en iyiler arasında yer aldığını görüyoruz. Rusya’da ise benzeri yok” şeklinde konuştu.


Bundan sonraki süreçte büyük ihtimalle ruslar bu konu üzerinde yoğun şekilde çalışacaklar ve denizaltındaki cihazlar ile iletişim kurmayı amaç edinecekler gibi geliyor.

Bu buluşun bilimse alandaki artısı ise kabloya bağlı kalmaksızın cihazların deniz üzerinden yönetilebilmesi ve cihazların verilerinin daha hızlı analiz edilebilmesini söyleyebiliriz.

Son kullanıcı için bu yeniliğini çok birşey getirmediğini tahmin ediyorum, ancak bilimsel alandaki bu yenilik bizim denizleri daha tanımamıza yardımcı olacağı kesin.
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Gereksiz, ve Anlamsız Mesajlar Yazarak Konuları Kirletmeyin. Aksi Durumda Süresiz Uzaklaştırılırsınız!
Üst