Kablosuz Modem Tavsiyesi

WebJiNi

Kablosuz ─░nternet
Kay─▒tl─▒ Kullan─▒c─▒
Kat─▒l─▒m
3 ┼×ub 2015
Tepkime puan─▒
0
Puanlar─▒
0
Merhaba arkada┼člar yeni bir modem almak istiyorum Ba─člant─▒ h─▒z─▒m 16 mb b├╝t├žem 200 tl bana uygun ├žekim g├╝c├╝ y├╝ksek bir kablosuz modem tavsiyeniz varm─▒ ?

Linux

Destek Ekibi!
Y├Ânetici
Administrator
Kat─▒l─▒m
11 Nis 2014
Tepkime puan─▒
19
Puanlar─▒
18
[MENTION=1074894]WebJiNi[/MENTION] aram─▒za ho┼čgeldin. ├ľncelikle yeni bir modem al─▒rken dikkat etmemiz gereken gelece─če y├Ânelik hizmet edebilmesi olmal─▒d─▒r. Yani adsl, adsl2 bunlar bitti art─▒k gelecek fiberde ve fiberin bir alt─▒ olan vdslde.

Yeni bir modem al─▒rken dikkat etmemiz gereken noktalar;
  1. Yeni nesil kablosuz a─č h─▒zlar─▒n─▒ desteklemesi. n band─▒nda ve ac band─▒nda ├žal─▒┼čabilen modemler tercih etmelisiniz. B├Âylece 1 gbps h─▒zlara varan kablosuz ba─člant─▒ kurabilirsiniz.
  2. Kesinlikle 2 bandda ├žal─▒┼čabilmesi gerekmektedir. Yani ayn─▒ anda 2.4 ve 5.8 bandlar─▒nda yay─▒n yapabilme kabiliyeti olmas─▒ gerekmektedir.
  3. VDSL ve VDSL2 destekli m├╝mk├╝nse fiber destekli ├╝r├╝nlerden birisini tercih etmelisiniz.
  4. Alaca─č─▒n─▒z modem USB portlar─▒n─▒ desteklemelidir.
  5. Alaca─č─▒n─▒z modem m├╝mk├╝nse torrent destekli olmal─▒ usb portlar─▒ ├╝zerine dosya indirebilmelidir.
  6. Alaca─č─▒n─▒z modem VLAN destekli olmal─▒ ve y├Ânetimi kolay olmal─▒d─▒r.
  7. Kablolu ba─člant─▒ h─▒zlar─▒n─▒n Gigabit olmas─▒ ve 10/100/1000 mbps desteklemesi gerekmektedir.
  8. Aray├╝z├╝ T├╝rk├že olmal─▒ ve y├Ânetimi kolay olmal─▒d─▒r.

K─▒sacas─▒ akl─▒ma gelen ├Âzellikler bunlar. Bunlar─▒n hepsinin bir arada olmas─▒ tabiki fiyat─▒da etkileyecektir. Az ├Ânce k─▒sa bir ara┼čt─▒rma yapt─▒─č─▒mda Tp-Link TD-W9980 modem sanki bu ├Âzelliklerin ├žo─čunu destekliyor.

K─▒sacas─▒ modem al─▒rken 5 sene sonras─▒n─▒ d├╝┼č├╝nerek almaya bak─▒n...

i┼člemci

Destek Ekibi!
Y├Ânetici
Moderat├Âr
Kat─▒l─▒m
14 Nis 2014
Tepkime puan─▒
1
Puanlar─▒
6
├ľncelikle aram─▒za ho┼čgeldin. [MENTION=1]Hasip[/MENTION] beyin tavsiyelerine ek olarak birka├ž c├╝mlede ben eklemek istiyorum. Kullan─▒mdaki bilgisayar say─▒n modemin h─▒z─▒n─▒, performans─▒n─▒ etkileyebilir. Evinde ka├ž bilgisayar var? Bu ├Ânemli bir konu. Bir ├žok modem 3 ve ├╝zeri kullan─▒c─▒ a─ča dahil oldu─čunda yerli yersiz ─▒s─▒n─▒p ┼či┼čerek ba─člant─▒y─▒ kesiyor malesef. Tamam yeniliklere a├ž─▒k bir modem al ama ald─▒─č─▒n modem ayn─▒ zamanda ┼či┼čip yava┼člay─▒p yada internetini kesip seni ma─čdur etmesin. E─čer evinde 1-2 bilgisayarla tablet ve telefonla internet kullanay─▒m dersen Airties bile i┼č g├Âr├╝r. Ama ben kolu kom┼ču ortak bir a─č olu┼čtururum diyorsan (Her ne kadar yasal olmasada) :) alaca─č─▒n marka TP Link ( Her modeli de─čil tabi) veya Linksys olsun :) TP Link W9980 ┼ču an i├žin 195 tl ye piyasada var olan bir ├╝r├╝n. Ah ke┼čke daha ├žok param─▒z olsada Cisco falan kullansak :)

Linux

Destek Ekibi!
Y├Ânetici
Administrator
Kat─▒l─▒m
11 Nis 2014
Tepkime puan─▒
19
Puanlar─▒
18
Bu aralar benim ho┼čuma giden tek cihaz Tp-Link Archer D7 modeli, onun d─▒┼č─▒nda birde [MENTION=4]Engin[/MENTION] abide olan Asus var.

golmander91

Kablosuz ─░nternet
Kay─▒tl─▒ Kullan─▒c─▒
Kat─▒l─▒m
5 ┼×ub 2015
Tepkime puan─▒
0
Puanlar─▒
0
Merhaba arkada┼člar yeni bir modem almak istiyorum Ba─člant─▒ h─▒z─▒m 16 mb b├╝t├žem 200 tl bana uygun ├žekim g├╝c├╝ y├╝ksek bir kablosuz modem tavsiyeniz varm─▒ ?

bence kablosuz modem olarak vmg8924 ├╝r├╝n├╝ kullan─▒┼člabilir ac teknolojisi var ├╝r├╝nde bayada g├╝├žl├╝ alan olarak

Linux

Destek Ekibi!
Y├Ânetici
Administrator
Kat─▒l─▒m
11 Nis 2014
Tepkime puan─▒
19
Puanlar─▒
18
bence kablosuz modem olarak vmg8924 ├╝r├╝n├╝ kullan─▒┼člabilir ac teknolojisi var ├╝r├╝nde bayada g├╝├žl├╝ alan olarak

Ben zyxel modemleri seviyorum ama bizim ├╝lkede tek s─▒k─▒nt─▒s─▒ reklam konusu. Piyasada do─čru d├╝zg├╝n reklamlar─▒ bile yok. Bu biraz ├╝lkemizde sat─▒┼člar─▒n─▒ etkiliyor diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Sat─▒┼člar d├╝┼č├╝k olunca da bilinirlikte azal─▒yor haliyle.

E-D├╝nyan─▒n Kablosuz ─░nternet Hizmetleri Donan─▒m G├╝nl├╝─č├╝ne Ho┼čgeldiniz.

KablosuzNet Hakk─▒nda!

Kablosuz ─░nternet ­čç╣­čçĚ Destek Forumu, Tamamen ├ťcretsiz ve "Kar┼č─▒l─▒ks─▒z" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hi├ž Bir Ba─č─▒m─▒z Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz ─░nternet ­čç╣­čçĚ Destek Forumunda, Payla┼č─▒lan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Do─čabilecek, T├╝m Yasal Sorumluluk 'lar Payla┼čan Ki┼čiye Aittir.!

├ťst