Kablosuz Kanal Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Katılım
11 Nis 2014
Mesajlar
303
Tepkime puanı
19
Puanları
18
Kablosuz kanal nedir ?

Kablosuz kanallar, 2.4 ghz aralığında veya 5 ghz aralığında çalışan sinyalleri kendi içersin de tekrardan ayıran rakamlara denir. Bunu şu şekilde anlatabiliriz; Bizim 2.4 isminde bir otoyolumuz var bu otobanda ki her şeridi bir kanal olarak düşünebilirsiniz. Bu şekilde ayrılmalarının sebebi aynı anda veya birbirinin kapsama alanında çalışan cihazların birbirlerini engellemelerinin önüne geçmektir. Birçok cihaz fabrikasyon olarak 1-6-11 kanallarında gelirler, biz bu kanalları kendimiz sonradan değiştirebiliriz. Bunun değiştirme sebeplerimiz yukarıda dediğim gibi birbirinin kapsama alanında çalışan cihazların birbirlerini engellemelerinin önüne geçmektir. Kanallar 1 ile başlar ve 13 ile son bulur. Genel kanı olarak 1-6-11 kanallarının performanslı olarak çalıştıkları söylenir. Bazı programlar ile çevrede ki sinyaller taranarak boş kanal seçilmesi internetin ve ağ hızının performanslı çalışmasını sağlar. Kanallar konusunda soracağınız sorulara yanıt vermekten keyif alacağım...
 

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!

Üst