Tp-Link 5210g Isınma Sorununa Karşı Fan Montajı

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Katılım
11 Nis 2014
Mesajlar
303
Tepkime puanı
19
Puanları
18
Geçen günlerde 5210g cihazısına başka bir sitede uygulanan fan montajlama işlemini bugün kendi cihazıma da uyguladım. Öncesi ve sonrası arasında hız olarak bir fark görünmüyor ancak bu işlemin yapılma amacı elektronik aletlerinin düşmanı olan ısınma problemini aşmaktır. Yaşadığım yerde gündüz sıcaklıkları gölgede 40 civarında gezince ister istemez güneş altında çalışan 5210g bu sıcaktan oldukça etkilenecekti. Bu işlemle bir nevi koruma amaçlı yaptığımı söyleyebilirim.
1.jpg

Cihazın alt kapağını söktükten sonra alt kısımda bir tanesi etiket altında bir tanesi de boş alanda sol kısımda olmak üzere iki adet vida var. Vidaları söktükten sonra alt tablayı asılarak cihazın elektronik bölümünü açığa çıkartıyoruz. Bu basit bir işlem zorlanacağınızı düşünmüyorum.


2.jpg

Elektronik devre açığa çıktıktan sonra sizler için önemli bölgeleri numaralandırdım. 1 ve 2 numaralı bölgeler soğutma işlemini uygulayacağımız işlemci bölgeleri. 3 ve 4 numaralı alan fanımız için enerji alacağımız alan. 5 numara ise 4 cm akasa marka fanımız oluyor. Ben bu fanı internetden 7 TL vererek satın aldım. Burada dikkat etmeniz gereken nokta 3 numaralı çıkış + kutup oluyor yani enerji burada.


3.jpg

İşlemin sonuçlanmış halini buradan görebilirsiniz. Küçük bir test yaptım ve fan sorunsuz olarak çalışıyor :)

4.jpg
Buda cihazımızın toplanmış hali :) Artık sorunsuz şekilde montajlayabilir ve kullanabilirsiniz. Konu altından yorumlarınızı alabiliriz. İyi günler dileriz.
 
Son düzenleme:

işlemci

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Katılım
14 Nis 2014
Mesajlar
72
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Daha büyük fanla üzerine yük binen swichlerde verim almıştım. Buda iş görür gibime geliyor :D
 

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!

KablosuzNet - Benzer Konular Listesi Kategoriler Tarih
Linux Modifikasyonlar & Geliştirmeler 1 4K

KablosuzNet - Benzer Konular Listesi

Üst