StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları satilik sıfır ve ikinci el oto ilanlar

Tp-Link 5210g Isınma Sorununa Karşı Fan Montajı

Hasip

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
16 Nis 2014
339
16

Reputation:

Geçen günlerde 5210g cihazısına başka bir sitede uygulanan fan montajlama işlemini bugün kendi cihazıma da uyguladım. Öncesi ve sonrası arasında hız olarak bir fark görünmüyor ancak bu işlemin yapılma amacı elektronik aletlerinin düşmanı olan ısınma problemini aşmaktır. Yaşadığım yerde gündüz sıcaklıkları gölgede 40 civarında gezince ister istemez güneş altında çalışan 5210g bu sıcaktan oldukça etkilenecekti. Bu işlemle bir nevi koruma amaçlı yaptığımı söyleyebilirim.
1.jpg

Cihazın alt kapağını söktükten sonra alt kısımda bir tanesi etiket altında bir tanesi de boş alanda sol kısımda olmak üzere iki adet vida var. Vidaları söktükten sonra alt tablayı asılarak cihazın elektronik bölümünü açığa çıkartıyoruz. Bu basit bir işlem zorlanacağınızı düşünmüyorum.


2.jpg

Elektronik devre açığa çıktıktan sonra sizler için önemli bölgeleri numaralandırdım. 1 ve 2 numaralı bölgeler soğutma işlemini uygulayacağımız işlemci bölgeleri. 3 ve 4 numaralı alan fanımız için enerji alacağımız alan. 5 numara ise 4 cm akasa marka fanımız oluyor. Ben bu fanı internetden 7 TL vererek satın aldım. Burada dikkat etmeniz gereken nokta 3 numaralı çıkış + kutup oluyor yani enerji burada.


3.jpg

İşlemin sonuçlanmış halini buradan görebilirsiniz. Küçük bir test yaptım ve fan sorunsuz olarak çalışıyor :)

4.jpg
Buda cihazımızın toplanmış hali :) Artık sorunsuz şekilde montajlayabilir ve kullanabilirsiniz. Konu altından yorumlarınızı alabiliriz. İyi günler dileriz.
 
Son düzenleme:

işlemci

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
14 Nis 2014
72
6

Reputation:

Daha büyük fanla üzerine yük binen swichlerde verim almıştım. Buda iş görür gibime geliyor :D
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Gereksiz, ve Anlamsız Mesajlar Yazarak Konuları Kirletmeyin. Aksi Durumda Süresiz Uzaklaştırılırsınız!
Üst