Tp-Link 5210g Fan Montajlama

Hasip

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Katılım
16 Nis 2014
Mesajlar
343
Puanları
16

Reputation:


Tp-Link firmasının en iyi cihazlarından birisi olan 5210g cihazı diğer forum sitelerinde konularda gördüğüm kadarıyla aşırı sıcak olan bölgelerde kullanımlarda sıcaktan kaynaklı yavaşlama veya şişme olarak adlandırılan veri iletmeme sorunu olduğunu öğrendim. Forumlardan öğrendiğim kadarıyla bu işlem için bilgisayarlarımızda ki güney köprüsü vb küçük fanları işlemci üzerine bağlayarak soğutma yapıldığını öğrendim. Benimde cihazım da bu tarz sıkıntılar olduğundan dolayı termal macun sipariş edip birkaç gün içersin de bu işlemi yapmayı planlıyorum. Şimdilik sizler için başka bir arkadaşımızın modifikasyonunu paylaşacağım.

5210g-fan.jpg

Yukarıda gördüğünüz gibi işlemci üzerine direkt olarak uygulanan fan fotoğraftaki gibi görünüyor.

5210g-fan1.jpg

Yukarıda ki noktada görünen direnç çıkışı fabrikasyon olarak boş bırakılmış ve 10V güç veriyor. Birçok fanı çalıştırabilecek kapasitede akım değerine sahip. Bu işlemi yaptıktan sonra herhangi bir hava girişi veya çıkışı için delik açmanıza gerek yok. Çünkü alt kapağın olduğu bölgede hava geçişi için delikler mevcut. Yeni delikler açarak cihazımıza su girmesi riskini alamayız. Yukarıda yazdığım gibi kısa sürede işlemi gerçekleştirip sizlere olumlu ve olumsuz görüşlerimi paylaşacağım.

(Makale tarafımdan yazılmış. Fotolar alıntıdır. Kısa sürede tarafımdan işlem gerçekleştirilip fotoğraf paylaşılacaktır.)
 

maxwell

Yeni Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
22 Eyl 2017
Mesajlar
1
Puanları
0

Reputation:

resim ve işçilik tarafıma aittir (stone)
lütfen altına belirtelim
 
KablosuzNET Bilgilendirme!
KablosuzNET Bilgi Paylaşım Sitesidir! - Sitemiz Üzerinden Paylaşılan Mesajlar, Konular ve Resimlerden Doğabilecek Yasal Sorumluluklar Paylaşan Kişiye Aittir.
Üst