İnternetin sürekli kopması ve hattın kullanımı

Onur35

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Merhabalar internetim 2 gündür sürekli kopmalar yaşıyorum bakmaya geldiler fakat sorunu tam olarak anlayamadım. Evde 2 hat var biri telefon biri internet telefonu kullanmadıkmı internet çalışmaya başladı. şimdi 2 sini birden aynı anda kullanmak istiyorum ama internet gidiyor buna nasıl bir çözüm bulmamız gerekiyor ?

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Splitter denilen kucuk bir cihaz var. modem kutusundan çıkmış olmasi lazim. onu bagladin mi ?

Onur35

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Splitter denilen kucuk bir cihaz var. modem kutusundan çıkmış olmasi lazim. onu bagladin mi ?

evet o var ama bağlamadım daha hiç onu bağlarsam o zaman 1 hattımı kullancam 2. hat boştamı kalmış olcak ?

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
İnternet hattı olarak hangisini kullanıyorsan ona bağlıcaksın. Splitter denilen aletin üzerinde 3 tane giriş var. Line yazan girişe telefon hattın girecek. ADSL ve Telephone yazan yerlerden çıkış alacaksın. ADSL yazan yerdeki çıkışı Modeme, telephone yazan yerdeki çıkışıda telefona bağlıcaksın. Eğer bu cihazı bağlamazsan her telefon çaldığında veya sen ev telefonunu kullandığında internet hattın düşecektir. Bu nedenle cihazı kullanmak zorundasın :)

Onur35

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
İnternet hattı olarak hangisini kullanıyorsan ona bağlıcaksın. Splitter denilen aletin üzerinde 3 tane giriş var. Line yazan girişe telefon hattın girecek. ADSL ve Telephone yazan yerlerden çıkış alacaksın. ADSL yazan yerdeki çıkışı Modeme, telephone yazan yerdeki çıkışıda telefona bağlıcaksın. Eğer bu cihazı bağlamazsan her telefon çaldığında veya sen ev telefonunu kullandığında internet hattın düşecektir. Bu nedenle cihazı kullanmak zorundasın :)

Ben bugüne kadar hiç kullanmadım öyle bir sorunla karşılaşmadım hiç çünki bizim hatlar ayrı yerden geliyor 2 tane telefon internet hattı var :)

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Zenginlik böyle bişey demekki, telefon hattın ayrı intrnet hattın ayrımı :)

Onur35

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Zenginlik böyle bişey demekki, telefon hattın ayrı intrnet hattın ayrımı :)

Yok abi tesisatı böyle yapmışlar ben napayım :D aynen internet hattı ayrı yerde telefon hattı ayrı bir yerde :D

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Şimdi senin evine 2 tane hatmı geliyor yoksa bir tane hattı tüm odalardan duvardan çıkış alıp kullanabiliyormusun ?

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
2 hat ve 2 numara var yani doğrumu anladım ? internet için kullandığın hat ile telefon hattı farklıysa telefon kullanınca neden kesilsin ki :)

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!