StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları satilik sıfır ve ikinci el oto ilanlar

İnternetin sürekli kopması ve hattın kullanımı

Onur35

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör

Merhabalar internetim 2 gündür sürekli kopmalar yaşıyorum bakmaya geldiler fakat sorunu tam olarak anlayamadım. Evde 2 hat var biri telefon biri internet telefonu kullanmadıkmı internet çalışmaya başladı. şimdi 2 sini birden aynı anda kullanmak istiyorum ama internet gidiyor buna nasıl bir çözüm bulmamız gerekiyor ?

Hasip

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator

Splitter denilen kucuk bir cihaz var. modem kutusundan çıkmış olmasi lazim. onu bagladin mi ?

Onur35

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör

Splitter denilen kucuk bir cihaz var. modem kutusundan çıkmış olmasi lazim. onu bagladin mi ?
evet o var ama bağlamadım daha hiç onu bağlarsam o zaman 1 hattımı kullancam 2. hat boştamı kalmış olcak ?

Hasip

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator

İnternet hattı olarak hangisini kullanıyorsan ona bağlıcaksın. Splitter denilen aletin üzerinde 3 tane giriş var. Line yazan girişe telefon hattın girecek. ADSL ve Telephone yazan yerlerden çıkış alacaksın. ADSL yazan yerdeki çıkışı Modeme, telephone yazan yerdeki çıkışıda telefona bağlıcaksın. Eğer bu cihazı bağlamazsan her telefon çaldığında veya sen ev telefonunu kullandığında internet hattın düşecektir. Bu nedenle cihazı kullanmak zorundasın :)

Onur35

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör

İnternet hattı olarak hangisini kullanıyorsan ona bağlıcaksın. Splitter denilen aletin üzerinde 3 tane giriş var. Line yazan girişe telefon hattın girecek. ADSL ve Telephone yazan yerlerden çıkış alacaksın. ADSL yazan yerdeki çıkışı Modeme, telephone yazan yerdeki çıkışıda telefona bağlıcaksın. Eğer bu cihazı bağlamazsan her telefon çaldığında veya sen ev telefonunu kullandığında internet hattın düşecektir. Bu nedenle cihazı kullanmak zorundasın :)
Ben bugüne kadar hiç kullanmadım öyle bir sorunla karşılaşmadım hiç çünki bizim hatlar ayrı yerden geliyor 2 tane telefon internet hattı var :)

Hasip

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator

Zenginlik böyle bişey demekki, telefon hattın ayrı intrnet hattın ayrımı :)

Hasip

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator

Şimdi senin evine 2 tane hatmı geliyor yoksa bir tane hattı tüm odalardan duvardan çıkış alıp kullanabiliyormusun ?

Hasip

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator

2 hat ve 2 numara var yani doğrumu anladım ? internet için kullandığın hat ile telefon hattı farklıysa telefon kullanınca neden kesilsin ki :)

Onur35

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör

2 hat ve 2 numara var yani doğrumu anladım ? internet için kullandığın hat ile telefon hattı farklıysa telefon kullanınca neden kesilsin ki :)
Aşağıdan tek hat geliyor abi ana yerden ama evde 2 giriş var onu demek istiyorum yanlış anlaşılma oldu galiba :D

Hasip

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator

Benim söylediğim 2. konu o zaman. Şimdi senin modemin bir çıkışta telefonda diğer çıkıştamı bağlı ? Yoksa ikiside aynı yerdemi bağlılar ?

Onur35

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör

Benim söylediğim 2. konu o zaman. Şimdi senin modemin bir çıkışta telefonda diğer çıkıştamı bağlı ? Yoksa ikiside aynı yerdemi bağlılar ?
Girişler ayrı odada olduğu için modemde, telefonda ayrı odada bir odada internet diğer odada telefon bağlı telefon ile internetin birbiriyle hiçbir bağlantısı yok şuan splitter falan kullanmıyorum yani.

Hasip

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator

Tamam modemin olduğu odadaki çıkışa bağla splitteri. Muhtemelen çözülecektir.

Hasip

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator

2. bir splitter varsa onuda telefonun olduğu yere bağla :)

KablosuzNet Bilgilendirme!
Gereksiz, ve Anlamsız Mesajlar Yazarak Konuları Kirletmeyin. Aksi Durumda Süresiz Uzaklaştırılırsınız!