StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları satilik sıfır ve ikinci el oto ilanlar

Yabancı Basın Yazdı, Corona Virüsü'ne Karşı Türklerin Gizli Silahı Kolonya.

Monarch

Destek Ekibi!
Yönetici
System Admin
Katılım
11 Nis 2014
Mesajlar
101
Puanları
65
Konum
Türkiye
Web Sitesi
www.startr.org

Reputation:

yabanci-basin-yazdi-koronaya-karsi-turklerin-gizli-silahi-j1w.jpg

Türkiye'de Coronavirüs salgınına karşı Kolonya kullanması Fransız basınının ilgisi çekti. AFP, TÜRK'lerin gizli silahının Kolonya olduğunu yazdı.​

CORONA VİRÜS salgını sonrası çok sayıda korunma yöntemleri sıralanırken Türkiye'de öne çıkanlardan biri kolonya oldu. Eli sabunla yıkamadan sonra en çok rağbet edilen dezenfektanlardan kolonyanın satışları da ciddi oranda artış gösterdi. AFP haber ajansı da, Türkiye'de kolonyanın koronavirüs salgınıyla mücadelede "gizli silah" haline geldiğini yazdı.

AFP, yüksek derecede alkol içerdiği için pek çok TÜRK vatandaşının Kolonyayla ellerini ve yüzlerini temiz tutmaya çalıştığını ve böylece virüse yakalanma riskini önlemeyi amaçladığını yazdı. Türkiye'de ilk resmi CORONA VİRÜS vakasının duyurulmasından sonra pek çok mağazada Kolonya kuyrukları oluştuğunu aktaran AFP, salgının yayılmasıyla artık birçok yerde kolonya stoklarının tükendiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Kolonya'nın el dezenfektanı olarak kullanılabileceği açıklamasının ardından kolonyaya talebin daha da arttığı kaydedildi.
Türkiye’nin önde gelen kolonya üreticilerinden Eyüp Sabri Tuncer ile de görüşen AFP, firmanın geçen haftalarda 10 binlerce sipariş aldığını aktardı.
Şirket yetkilisi Atilla Ariman, AFP'ye verdiği demeçte, "Müşterilere sağlıklı bir teslimat için internet siparişlerini geçici olarak askıya aldık" dedi.
AFP'ye konuşan İlyas Göçü adındaki vatandaş, kolonyayı eskisinden üç kat daha fazla kullandığını söylüyor ve ekliyor.
Alkol içerdiğinden mikroplara karşı daha etkili olduğuna inanıyorum.
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Gereksiz, ve Anlamsız Mesajlar Yazarak Konuları Kirletmeyin. Aksi Durumda Süresiz Uzaklaştırılırsınız!
Üst