Tanıtım Türkçe Almanca Rap Yapan Kadın ! Kim Bu BELA ?

fyztanitim

Yeni Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
İlgi Alanı
webmaster
Site Url
https://www.instagram.com/bela.teqiz/
Site Title
Türkçe Almanca Rap Yapan Kadın ! Kim Bu BELA ?
İnstagram: Login • Instagram

Türkçe Rap - Almanca Rap Sanatçısı "Bela" Kimdir ?

Merhaba; ben nam-ı dier RAP sanatçısı BELA ! Evet beni yeni yeni duyuyorsunuz fakat Türkçe Rap piyasasının tedrisatını iyi okumuş ve iyi bilen, her ortamda bulunan ve tanınan Türkçe Rap sanatçısıyım. Ben genel olarak insan hakları'nı savunmak, kadın cinayetlerini protesto ederek toplumun ilgisini çekmeye çalışmak gibi huylarım var.

Neden "Huy" diyorum ?

Çünkü hayatımın hiçbir evresinde görmediğim karşılaşmadığım insanların haklarını bile savunmaya çalışan bir karaktere sahibim. Onların haklarını gerek sanat mecraa'sında gerekse de eylemsel boyutta sosyal medyadan, platformlardan dile getirmeye çalışan fantastik bir ruha sahip biriyim. O yüzden bu "Huy"lara sahip biri olmaktan gurur duyuyorum.

Bireysel Hayatım'da Türkçe Almanca Rap ve Müziğin Yeri Nasıl Gelişti ?

Öncelikle şunu ifade etmek isterim; Viyana, Avusturya'da yaşayan bir rap'çi, ve şarkı sözü yazarı olduğumu belirterek söze başlayayım. 12 yaşında şarkı yazmaya olan tutkumu keşfettim ve müzik yolculuğuna GhostWriter-hayalet yazar olarak başladım. Genç yaşlarımda kız kardeşim Bergen ile TeQiz grubunu kurduk ve hip hop dünyasına daldık. Bizim için heyecan verici ve birlikte yaptığımız atılımlarımızdan biriydi. Bundan sonraki süreçte hem Aile Hayatımla ilgilendim, çevrem arkadaşlarım dostlarım akrabalarımla olan iletişimime ağırlık verdim. Müzikten biraz uzaklaşmış olsam da, Türkçe ve Almanca rap'i kusursuz bir şekilde harmanlayan kendine özgü bir tarza sahip solo bir sanatçı olarak yeniden ortaya çıktım.

Yaptığım Şarkıların Tarzı ve müzik teması hakkında bilgi vermek istiyorum.
Bela Nasıl Şarkılar Yapar? gibi bir soru geldiğinde direkt şöyle cevaplıyorum;

"Bela'nın müziği genellikle tatbikat ve korku müziğinin bir karışımı olarak tanımlanır, ancak tür etiketleriyle sınırlandırılmayı reddeder ve bunun yerine ruhuna uygun müzik yaratmaya odaklanır. En büyük etkisi Eminem olan Bela'nın sözleri, hayata ve etrafındaki dünyaya karşı tutumunu yansıtan güçlü ve duygusal olarak yüklü. Uyuşturucuya ve kadın düşmanlığına karşıdır ve müziğini özgüven ve bireyselliği geliştirmek için bir platform olarak kullanır. " Sanıyorum bu cevap yeterli olmuştur :))

Rap Piyasasındaki Hedefim Nedir ?
Almanca ve Türkçe konuşulan müzik sahnelerinde kendime yer edinmeyi hedefledim herzaman. Rap sektöründe kadınların karşılaştığı zorlukların farkındayım. Yine de inançlarımda kararlı ve müziğimi kadın haklarını savunmak için bir platform olarak kullanıyorum. Müziği aracılığıyla, diğer kadınlara seslerini bulmaları ve konuşmaları için ilham vermeyi umuyorum.

Travmatik deneyimleri yazmanın ve kaydetmenin bir terapi şekli olduğuna ve müzik yapmanın onu yaşayanlara neşe ve huzur getirmesi gerektiğine inanıyorum. Tartışmalı eşsiz yeteneğiyle Bela, müzik dünyasında kalıcı bir etki yaratmaya hazırlandığımı da ifade etmeliyim.

Son olarak;
Doğru'nun, Hakkın ve Hakikatin peşinde Hayata Devam Diyorum...

Tüm Hayranlarıma ve Takipçilerime Sevgilerimle :)
86fe512a-ea15-41e6-99e3-b31ea0bc3607.jpg

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!