KablosuzNET

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Tp-link firmasının ttnet ile geçmişte yaptığı anlaşma sayesinde kullandığımız sorunsuz modemlerden birisi olarak hayatımıza giren TD854W modemi sizlere tanıtacağım. Bu aralar çok fazla cihaz tanıtımı yapamadığımızın farkındayız. Sizler için en çok kullanılan modemleri bulup tanıtmaya çalışıyoruz. Piyasada firmalar tarafından dağıtılan modemleri temin etmek oldukça zor oluyor. Bu modemi GaVuRDaĞLı arkadaşımızdan temin ettik kendisine buradan tekrar teşekkür ediyoruz. Modemi elime aldıktan sonra resetledim. Sıfırdan kurulum yapacağımı belirtmek istiyorum.

Öncelikle cihazımızın bağlantısını yaptıktan sonra chrome veya internet expoler tarayıcımız ile 192.168.1.1 yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz. Cihazımız ttnet firması tarafından verildiği için default kullanıcı adı admin ve şifresi ttnet dir. Karşımıza şifre değiştirme ekranı gelmektedir. Bakınız aşağıda :)
sifre-ekrani.jpg
Bu ekranda kendimize bir şifre belirliyoruz ve unutmuyoruz. Kaydet dedikten sonra ana ekrana otomatik olarak döneceğiz.

Karşımıza gelen ana ekrandan yukarıda ki Kurulum bölümüne tıklıyoruz karşımıza WAN kurulum ekranı geliyor. Ayarları aşağıda ki şekilde yapıyoruz.

adsl.jpg
Kırmızı ok işareti ile belirttiğim bölümleri bu şekilde yapıyoruz ve alt kısımda Kullanıcı adı ve Şifre bölümüne ttnet tarafından verilen kullanıcı adı ve şifremizi yazıyoruz. (ttnet kullanmıyorsanız alt kısımda farklı servis sağlayıcı butonuna basarak ayarları girebilirsiniz.) Bu ayarları yaptıktan sonra kaydediyoruz artık internetimiz gelmiş olmalıdır. Bu ayarlardan sonra kablosuz ayarlarımızı yapacağımız bölüme geçeceğiz.
kablosuz-kurulum.jpg
Bu ayarlara Kurulum ekranına bastıktan sonra WLAN bölümüne tıklayarak ulaşabilirsiniz. SSID yazan kısım bizim kablosuz internet sinyalimizin adı oluyor. Bu kısma Türkçe karekter içermeyen istediğiniz kelimeyi veya rakamları yazabilirsiniz. Bizim önerimiz KablosuzNET.Com yazmanızdır :) Bant kısmını resimde ki gibi yapıyoruz. Kanal kısmı genel olarak 1-6-11 kanallarından birisi seçilirse uygun olur diyorlar. Sizde kendinize uygun bir kanal seçebilirsiniz. Bu bölümde ayarları bitirdikten sonra UYGULA butonu ile ayarları kaydediyoruz. Bu ekrandan sonra şifre ekranına geleceğiz. Kablosuz şifre ekranına Sol menüdeki Güvenlik butonuna basarak ulaşabilirsiniz.
kablosuz-sifre.jpg
Bu ekran ayarları resimde işaretlediğim şekilde yaptıktan sonra PSK anahtarı kısmına en az 8 haneli bir şifre yazıyoruz ve ayarları kaydediyoruz. Artık Tp-link TD854W modemimiz kullanıma hazır. Cihaz hakkında takıldığınız konular veya sorunlar varsa konu altından bizlere sorabilirsiniz. İyi geceler dileriz.

BİR TEŞEKKÜR YAZMAYI ÇOK GÖRMEYİN :)

semgin

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
teşekkür ederim

gamzecyc

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
merhaba ben bişey sormak istiyorum. İnternetim iki gündür yok uğraşıyorum ama yapamadım ilk gün reset attım bnde şimdi interneti ayarlayamıyorum bir türlü arızayı aradım gelirsek 25 tl ücretli demişler ama kendinizde yapabilirsiniz demişler.. bnde böyle yapıyorum ayarları giriş yapıyorum interneti seçiyorum kurulumdan kullanıcı adı ve şifre yazılı oluyor oraya hiç dokunmadım. en sonda değiştire tıklıyorum ama hala gelmiyor internet. Nerde hata yapıyorum ??

KablosuzNET

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
@gamzecyc kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanız gerekiyor ? O bölüme bilgileri yazıyormusunuz ?

ikra

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
mrb soyledıgınız ve resımlerle gosterdıgınız sekılde yaptım fakat kurulum gerceklesmedı ılk resımde takılıp k
aldım :(

KablosuzNET

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Modemin arkasında bulunan reset tuşuna basarak modemi fabrika ayarlarına alın. Tekrar işlemleri baştan başlatın olması gerekiyor.

ikra

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
malesef olmadı resetledım ama butun ayarları yaptım ancak ılk sayfada sorun cıkıyor :( :( :(

KablosuzNET

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Tarayıcıyı değiştirin. İnternet expoler kullanıyorsanız chrome ile deneyin veya başka bir tarayıcı ile deneyin. Hata vermemesi lazım.

ikra

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
yardımlarınız ıcın tesekurederım

psthegame

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
tşkrler sagolum

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!

KablosuzNet - Benzer Konular Listesi Kategoriler Tarih
Linux Modem Kurulumları 3 30K

KablosuzNet - Benzer Konular Listesi