Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Bu gece sizlere Tp-Link firmasının piyasada en çok bulunan modemlerinden birisi TD-W8961ND cihazının kurulumunu anlatacağım. Modemi kutusundan çıkarttınız ve bağlantıları doğru olarak yaptığınızı varsayarak kurulum işlemini anlatmaya başlıyorum.

Öncelikle bilgisayarımızdaki IP yapılandırmasını kontrol ediyoruz. Normal koşullarda bilgisayarlarımızda otomatik ip alacak şekilde yapılandırılır ancak biz kurulum yapacağımız için bu aşamada bilgisayarımıza el ile ip ataması yapacağız.

Başlat tıklıyoruz ve Denetim Masasına giriş yapıyoruz.
attachment.php

attachment.php

Denetim Masasına giriş yaptıktan sonra Ağ ve Paylaşım Merkezi menüsüne tıklıyoruz.
attachment.php

Açılan Pencerede sol menüden Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin seçeneğine tıklıyoruz.
attachment.php

Önümüze gelen ekranda birden fazla bağdaştırıcı mevcutsa Yerel Ağ Bağlantısı yazanın üzerinde sağ tıklıyoruz ve Özellikler seçeneğini seçiyoruz.
attachment.php

Önümüze resimde paylaştığım gibi bir seçenek gelmesi gerekiyor. Öncelikle 1 numara ile belirtiğim İnternet Protokolü Sürüm 4 seçeneğini işaretleyip 2 numara ile belirttiğim Özellikler düğmesine tıklıyoruz. Önümüze 3 numara ile belirtiğim ekran gelmesi gerekiyor. 3 numarada belirtiğim pencere gelince öncelikle Aşağıdaki Ip Adresini Kullan kutucuğunu seçiyoruz ve Ip Adresi kısmına 192.168.1.2 sonrasındaki Alt Ağ Maskesi kısmına 255.255.255.0 sonrasındaki Varsayılan Ağ Geçidi kısmına 192.168.1.1 yazıyoruz. Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan: kısmında bulunan Tercih edilen DNS sunucusu: kısmına 192.168.1.1 yazıyoruz ve Tamam butonlarına tıklayarak bütün pencereleri kapatıyoruz.

Buraya kadar işlemleri sorunsuz olarak yaptıktan sonra hangi tarayıcıyı kullanıyorsak internet expoler, chrome, firefox vs onu açıyoruz ve yukarı kısımda bulunan adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz. Cihaz bize kullanıcı adı ve şifre soracaktır. Tp-Link TD-W8961ND standart yani default kullanıcı adı ve şifresi admin admin dir. Bu kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra hiçbir ekrana bağlı kalmadan direkt üst menüden Hızlı Kurulum seçeneğini seçiyoruz ve Sihirbazı Çalıştır menüsüne tıklıyoruz. Önümüze aşağıdaki gibi bir ekran geliyor.
attachment.php

Bu ekran bilgilendirme ekranı olduğu için İLERİ seçiyoruz ve devam ediyoruz.
attachment.php

Bu ekranda Ankara bulunan saat dilimini seçiyoruz ve İLERİ tıklıyoruz.
attachment.php

Bu ekran bağlantı tipini seçtiğimiz bölüm. Bu ekranda PPPoE/PPPoA seçeneğini seçiyoruz ve alttan İLERİ düğmesine tıklıyoruz.
attachment.php

Burası en önemli noktalardan birisi. Burda bir hata olması durumunda internete giremeyiz ve şifre hatalı vs sayfalarına yönlendiriliriz. Burdaki kullanıcı adı ve şifre hangi firmadan internet alıyorsak onlar tarafından bize verilir. Ben ttnet firmasına göre anlatımda bulunacağım. Örnek kullanıcı adı ve şifre şu şekilde olmaktadır kullanıcı adı 2121234567@ttnet şifre 123456 Burda dikkat etmeniz gereken nokta @ işareti ve sonrasının eklenmesidir. Bunu eklemeniz gerekmektedir sakın yazarken eklemeyi unutmayınız. Bu ekranda bilgilerimiz girdikten sonra alt kısımdan İLERİ tıklıyoruz.
TP-LINK-TD-W8961ND-10.jpg
Bu ekranda kablosuz internet ayarlarımızı yapıyoruz. Burayı size kısaca anlatacak olursam. Access Point etkin seçeneğini seçerek kablosuz interneti aktif hale getiriyoruz. SSID kısmı bizim kablosuz internetimizin ismi oluyor buraya belirlediğimiz ismi yazıyoruz. SSID Yayınlama kısmını Evet olarak seçiyoruz. Bu kısım bizim kablosuz internetimizin görünür veya gizli olmasının belirtildiği seçenektir. Doğrulama Türü kısmını WPA-PSK/WPA2-PSK olarak seçiyoruz. Şifreleme kısmı TKIP/AES olarak kalabilir sorun yok. Ön Paylaşımlı Anahtar kısmı bizim şifremizin olduğu kısımdır. Şifremizi seçerken kolay tahmin edilemeyen ve mümkünse içersinde !"^#%$/{()}?*\-_ gibi karekterler geçen şifreler seçiyoruz ve alt kısımdan İLERİ butonuna tıklıyoruz.
attachment.php

Bu ekranı görüyorsanız sorunsuz olarak kurulum işlemini tamamladığınızı anlayabilirsiniz. Kurulum aşamasında yaşadığınız her türlü problem için bu konu altından destek isteyebilirsiniz. İyi geceler dilerim.

Ekli dosyalar

• TP-LINK-TD-W8961ND-1.jpg
    TP-LINK-TD-W8961ND-1.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 65
  • TP-LINK-TD-W8961ND-2.jpg
    TP-LINK-TD-W8961ND-2.jpg
    128.8 KB · Görüntüleme: 64
  • TP-LINK-TD-W8961ND-3.jpg
    TP-LINK-TD-W8961ND-3.jpg
    113 KB · Görüntüleme: 66
  • TP-LINK-TD-W8961ND-4.jpg
    TP-LINK-TD-W8961ND-4.jpg
    55.2 KB · Görüntüleme: 65
  • TP-LINK-TD-W8961ND-5.jpg
    TP-LINK-TD-W8961ND-5.jpg
    140 KB · Görüntüleme: 66
  • TP-LINK-TD-W8961ND-6.jpg
    TP-LINK-TD-W8961ND-6.jpg
    23.5 KB · Görüntüleme: 125
  • TP-LINK-TD-W8961ND-7.jpg
    TP-LINK-TD-W8961ND-7.jpg
    21 KB · Görüntüleme: 124
  • TP-LINK-TD-W8961ND-8.jpg
    TP-LINK-TD-W8961ND-8.jpg
    41.7 KB · Görüntüleme: 124
  • TP-LINK-TD-W8961ND-9.jpg
    TP-LINK-TD-W8961ND-9.jpg
    29.2 KB · Görüntüleme: 126
  • TP-LINK-TD-W8961ND-11.jpg
    TP-LINK-TD-W8961ND-11.jpg
    22.6 KB · Görüntüleme: 126

Rkaynak17

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
Bunlari yaptım fakat hala net yok wlan ışığı sabit

Antalium

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun 2 saattir uğraşıyorum cok sağol hallettim eyw

raindorfler

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
Güzel ve resimli anlatım. teşekkürler

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!

KablosuzNet - Benzer Konular Listesi Kategoriler Tarih
KablosuzNET Modem Kurulumları 20 98K

KablosuzNet - Benzer Konular Listesi