StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları satilik sıfır ve ikinci el oto ilanlar

Sukulentler Neden Bu Kadar İlgi Görüyor?

Sacred

Yeni Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
1 Kas 2017
13
1

Reputation:

Sukulent, kaktüs familyasından bir bitki türü olup son yıllarda gerek hediye olarak gerekse yetiştirilmek üzere en fazla tercih edilen bitkilerden birisidir. Bunun birçok nedeni vardır. Özellikle de yetiştirilmesinin kolay olması, bakımının kolay olması, sukulente olan rağbeti arttırmaktadır. Yapraklarında, gövdesinde ve köklerinde su toplayabilen bir bitki olan sukulent, bahçede ya da saksıda rahatlıkla yetiştirilebilir. Üstelik saksı olarak hemen her ürünü kullanabilirsiniz. Çok derin olmasına gerek yok. Kökleri çok derine gitmediği için tepsi tarzı bir saksıda kökleri daha rahat genişleyecek, daha rahat gelişme ortamı bulacaktır.

Sukulent Bakımı

Sukulent, kendi içinde çok fazla türe sahiptir. Bunların yaprak görünümleri, renkleri birbirinden farklıdır. Fakat aynı ortamda, aynı saksıda bir arada dahi yetiştirilebilirler. Soğuğa oldukça duyarlıdırlar. Bu yüzden daha çok sıcak ve ılık bir ortamda yetiştirilirler. Evlerinizde, ofislerinizde, pencere kenarlarında rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Doğrudan gün ışığına maruz bırakmak yerine aydınlık ve yarı aydınlık bir ortamda tutabilirsiniz bu sayede yaprakları daha canlı olacak, kökleri daha sağlıklı gelişecektir.

Çok fazla bakım gerektirmeyen sukulent, çok fazla sulanmaya ihtiyaç duymaz. Hatta fazla su, onlara zarar verebilir. Köklerinin çürümesine, yapraklarının sararmasına ya da böceklenmelere sebep olabilir. 15-20 gün rahatlıkla susuz kalabilir. Hatta kış aylarında aydan aya sulamak dahi yeterli olabilir.

Sukulentler Hakkında Her Şey

Sukulent¸ ince köklü bir bitkidir. Bu yüzden toprağı çakıl ve taş karışımı olur. Bu sayede toprak gevşek kalır ve bitki kökleri daha rahat gelişme imkanı bulur. Birbirinden güzel sukulent çeşitlerine ve sukulentlere dair merak ettiğiniz bütün bilgilere Sade Sukulent sayfasından ulaşabilirsiniz. Sürekli güncellenen sayfada dikiminden, çoğaltmasına, evde ilaç hazırlama yöntemlerinden hastalıklarla mücadeleye kadar her konuda detaylı bilgi vardır.
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Gereksiz, ve Anlamsız Mesajlar Yazarak Konuları Kirletmeyin. Aksi Durumda Süresiz Uzaklaştırılırsınız!
Üst