Neler Yeni
StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları esokey, okeylisans, OkeyLisans İnternet Hizmetleri

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

Kablosuznet.Com 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔 📨

Kablosuznet.Com kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Hpv Tedavisi

  • Konuyu başlatan Sacred
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 0
  • Görüntüleme : 164

Sacred

Yeni Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
1 Kas 2017
Mesajlar
17
Tepki puanı
0
Puanları
1
Hpv bir genital bölge rahatsızlığıdır ve oldukça ciddidir, tedavi edilmesi gereken hastalıkların en başında yer alır. Genelde genital bölgede kendini siğil olarak meydana çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra ayrıca sadece tek bir bölgede değil bir kaç bölgede bazen topluiğne başı kadar ufak 1-2 tane, bazen çok sayıda, bazen de 3-4 çapına erişebilen ağrısız, kısmi olarak sert kitlelerdir. HPV bir kez vücuda girdiğinde ve vücutta yer aldığında hücreler içine yerleşir ve dönemsel olarak tekrarlayabilir. Ciddi enfeksiyonlara bile yol açabilmektedir. Hpv virüsü ve buna bağlı genital siğil enfeksiyonu cinsel yolla bulaşan hastalıklar gurubuna yer almasına rağmen çok nadiren de olsa cinsel ilişki dışında da genel olarak bulaşabildiği bilinmektedir. kişinin özellikleri açısından değişebileceğinden dolayı oldukça zorunlu bir süreçtir ve kesin bir tedavisi bulunmamaktadır.

Hpv tedavisi olgusundan daha çok, vücutta etkileri olan siğiller daha kolay tedavi edilmektedir. Dış genital bölgeye yerleşen siğillerden korunmak için bu bölgeye virüslü bir malzemenin temasından oldukça dikkatli bir şekilde kaçınılmalı, ortak epilasyon malzemesi kullanımından dikkatle uzak durulması gerekmektedir. Prezervatif kullanımı, rahim ağzını koruyabilmekte ancak dış genital bölgeyi koruyamamaktadır. Bu nedenle siğillerin görülmesi devam etmektedir. Genital siğiller varken cinsel ilişkiye girmek de oldukça tehlikelidir. Bazı durumlarda kanamalar da görülebilmektedir. Bu nedenle cinsel ilişki hastalık geçmeden önerilen bir durum değildir. gözlemliyorsanız hemen bir doktora başvurmalısınız. Erken tanı her durumda oldukça önemlidir.

Hpv taşıyan hasta ile cinsel ilişki olmadan kurulan ten temasıyla da siğilin bulaştığı görülmüştür. Ortak kullanılan tuvaletler, hamamlar ve banyolar da hpv bulaşılabilecek yerlerdir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Kadınlarda hpv, rahim ağzı kanseri için önemli bir risk faktörüdür. Bu nedenle kadınlarda erken tanı daha önemlidir. Hpv tedavisi için erken tanı diğer hastalıklar gibi oldukça önemlidir. Hastalar genellikle hastalık ilerlemeden hekime başvurmazlar. Oysa erken tanı tedavi başarısını arttırır.
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.
google ads alani