Enduro Şampiyonası Start Alıyor

Techno

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
2 Tem 2014
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
27
Motorsporları yarışların da 2013 sezonu, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde başlayacak Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı ile açılacak. Bodrum’da 30-31 Mart tarihlerinde start verilecek Enduro Şampiyonası, 2012 yılında Transanatolia Rallisi’nde yaşanan kazada hayatını kaybeden ve ülkemizde yetişen en önemli enduro yarışçılarından olan Çöl Kaplanı Kemal Merkit adına düzenlenecek.

1P9bLN.jpg

[h=3]Motorsporları yarışların da 2013 sezonu, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde başlayacak Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı ile açılacak. Bodrum’da 30-31 Mart tarihlerinde start verilecek Enduro Şampiyonası, 2012 yılında Transanatolia Rallisi’nde yaşanan kazada hayatını kaybeden ve ülkemizde yetişen en önemli enduro yarışçılarından olan Çöl Kaplanı Kemal Merkit adına düzenlenecek. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle Bodrum Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı Kızılağaç parkurunda yapılacak.[/h]
Ülkemizin en önemli motosiklet yarışçılarından biri olan Kemal Merkit adına düzenlenecek 1. Ayak yarışı uzun, yorucu ve heyecanlı bir parkurdan oluşuyor. Bu yarışı büyük usta Kemal Merkit adına düzenlemek isteyen Bodrum Motosiklet Kulübü (BMK) üyeleri, “Yıllarca Bodrum’da yaşamış ve 1998 yılında kurulan BMK’nın ilk üyelerinden olan Merkit, Bodrum’a motosiklet sporunu sevdirmiş ve örnek bir kişiliktir. Farklı motosiklet sınıflarında yarışlara katılan ve 2002 yılında Dakar Rallisi’nde mücadele eden ilk Türk pilotu olan Merkit için bu yarışı düzenlemek bizim gönül borcumuzdur. Bu yarışı Kemal Abi’ye borçluyuz ” dediler.

START BODRUM MEYDANI’NDAN VERİLECEK

Türkiye’nin en usta motorsikletçileri, en hızlı gençleri Bodrum’da Kemal Merkit için start alacak. BMK’nın düzenlediği Türkiye Enduro Şampiyonası’nın Bodrum ayağına, Bodrum başta olmak üzere İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Bursa ve çeşitli illerden 100’e yakın sporcunun katılması bekleniyor. Türkiye Enduro Şampiyonası’nın açılış yarışı 30 Mart Cumartesi günü Bodrum Meydanı’ndan Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Emniyet Müdürü Ömer Akgün ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından start verilerek başlayacak. 31 Mart Pazar günü ise Kızılağaç parkurunda extreme, kros ve enduro test etaplarında sporcular yılın ilk başlangıcını yapacak.

Kaynak : http://www.otomotivsitesi.com/haber/363/enduro-sampiyonasi-start-aliyor.html
 

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!

Üst