EDEBİYAT ÖABT

stajer123

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
[h=1]EDEBİYAT ÖABT[/h] Kamu okullarında çalışmak isteyen öğretmen adayları üniversiteden mezun olduktan sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girmek zorundadır. Bu sınavdan sonra yine ÖSYM tarafından yapılan Öğretmen Alan Bilgisi Testi sınavına girerek ondan da başarılı olduğu takdirde mülakatlara girmeye hak kazanır. Bu sınav öğretmen adaylarının tamamen alan bilgisini ölçmek için yapılan bir sınavdır. 40 soruluk alan bilgisi testi ve 10 soruluk alan eğitimi testini çözmek için adaylara 75 dakikalık süre tanınmaktadır. Her yıl KPSS sınavında sonra Temmuz ayında yapılır. Bu sınava öğretmenlik alanında bir çok branş öğretmenleri girmektedir. Türk dili ve edebiyatı branşı öğretmenleri de bunlardan biridir. Atanmak isteyen öğretmen adayları diğer branşlar gibi Edebiyat ÖABT sınavına girmektedir.
ÖABT’ ye katılan adayların KPSSP121 puanı hesaplanır. Söz konusu alanlarda bu puan esas alınarak yerleştirme gerçekleşir. Soruların puan türüne etkisi şu şekildedir; Genel Yetenek Testi %15, Genel Kültür Testi %15, Eğitim Bilimleri %20 ve ÖABT %50. Edebiyat ÖABT sınavının içeriği ve sınava etki oranı ise Eski Türk dili ve yeni Türk dili %26, Yeni Türk edebiyatı %18, Eski Türk edebiyatı %18, Türk halk edebiyatı %18, Alan eğitimi testi %20 şeklindendir.

Adaylar kamuya atanabilmek için çok yoğun ve stresli bir dönemden geçmektedir. Bu hazırlık sürecinde adayların çoğu dershanelerden eğitim almakta, sınava burada hazırlanmaktadır. Dershaneler bu konuda uzmanlaşmış eğitim kurumlarıdır. Ancak bu eğitim kurumlarının yanında Edebiyat uzaktan eğitim sistemi sayesinde de adaylar sınava rahatlıkla hazırlanmaktadır. Uzaktan eğitim sistemi diğer branşlarda olduğu gibi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmen adaylarını da tam donanımlı bir şekilde hazırlamaktadır. Uzaktan eğitim sisteminde adaylar internet erişimi olan her yerden uzman ve başarılı kadroların verdikleri derslere katılabilirler. Türkiye'nin her yerinden başarılı kadroların tecrübelerinden faydalanabilmektedirler. Yapılan online deneme ve taramalarla adayın bilgi seviyesi ölçülür, aynı zamanda sınava ne kadar hazır olduğu bu uygulamalar sayesinde anlaşılır. Linke tıklayarak da görebilirsiniz https://www.bercesteakademi.com/ Adaylar anlamadıkları yada kaçırdıkları dersi diledikleri kadar videolardan izleyebilmektedir. Bu sistemde aynı zamanda adayların doğru yönlendirilmesi adına rehberlik hizmeti de verilmektedir.

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!