DJI Phantom 2 V1 ve V2 arasındaki farklar nelerdir ?

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
[MENTION=1074628]yergisi[/MENTION] özellikle bu konuya cevap vermeni arz ediyorum :) Bugün bir arkadaşım beni aradı istanbulda kendisi. Model arabalardan bizden tarafa dönecek. Bana bunu sordu kabaca aralarında ne fark var abi biliyorsan yazabilirmisin ?

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
[MENTION=1074685]erdem93[/MENTION] sende bu konuya davetlisin :)

yergisi

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Web sitesi
www.yusufergisi.com
Değerli arkadaşlarım öncelikle hepinizi sevgiyle selamlıyorum.
Dji ürünlerinden phantom serisinde v1 (version1) ve v2 arasında gözle görülür 4 bariz fark yanında batatya ve yazılım ile alakalı da bir kaç fark mevcuttur. V2 ile gelen yenilikler arasında;
- motor (daha efektif ve az enerji tüketimi)
- pervane (daha sağlam ve güçlü)
- compas (muhafaza altına alındı, üstü kapatıldı.
- kumanda (lipo ya döndü ve 4 led gösterge ilave edildi)
- bütün bunların yanında yazılım firmware olarak yükseltilerek en basit akıllı bataryanin bile kaç kez şarj edildiğini görmemize olanak sağladı.
Değerli arkadaşlarım konu altına kafanıza takılan her soruya cevap bulmak için not bırakabilirsiniz.
Saygılarımla
Yusuf

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Phantom 2 v2 kumandası üzerinden sarj durumu takip edebiliyoruz, motorlar yenilendi, compass sensörü üzeri kapatıldı ve kumanda lipo pil ile çalışmaya başladı olarak anladım. Çokda birşey gelmemiş abi. [MENTION=1074882]Selimdemirci[/MENTION] cevapları aldın sanırım :)

Selimdemirci

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
abi cevapları aldım. bilgi için teşekkür ederim. ben phantom 2 almayı düşünüyorum fakat v2 piyasaya çıkalı daha 5 ay olmuş yani bulmak biraz zor. hele ki benim gibi 2.el arayan için. bu sebeple phantom 2 v1 almak çok sıkıntı yaratır mı? hani ileride yeni yazılımlardan mahrum kalma durumu olur mu? v1 ile v2 arasında özellik olarak çok farklı birşey yok. sanki daha çok stabil olsun diye cihaz güncellenmiş. v2 bulamıyoruz, bu saatten sonra v1 almak ileride sorun çıkarır mı?

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Genel olarak yazılımlar tüm cihazlara eş zamanlı gelmiyor ancak yazılımdan mahrum kalma olayıda olmaz diye düşünüyorum.

yusufb58

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, bende phantom2 v1 var. Bu cihazın bildiğiniz gibi mobile uygulama desteği yok. Fakat phantom 2 v2'de litchi üzerinden mobile uygulama desteği var. Ben bu cihazımı litchi'ye bağlayamıyorum. Her 2 cihazında kontrolcüler aynı sizce sorun nedir? Kumanda farklı olduğu için veri aktarımını desteklemiyor olabilir mi? Yardımlarınızı bekliyorum. Konuyu hortlatmış olacağım ama destek lütfen

Selimdemirci

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
yusuf bey aslında iki cihaz dıştan aynı gibi görünse de bir değiller litchi uygulamasını p2 vision,vision plus, p3a,p3p ve p4 cihazlarında kullanabiliyorsunuz? burda uygulama desteğinin asıl önemli noktası galiba cihazların içindeki gimbal kontrol kartları. bu sayede cihazlara kontrol sağlanabiliyor diye düşünüyorum. düz p2'lerde bu donanım yok.

yusufb58

Kablosuz İnternet
Kayıtlı Kullanıcı
Ufak bir araştırma sonucunda görüntü aktarımını kumandalarındaki wifi extender'ın görüntü ve bilgi aktardığını öğrendim. Kısa süre içerisinde deneyeceğim wifi extender'ı bakalım işe yarayacak mı?

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!

KablosuzNet - Benzer Konular Listesi