Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

Kablosuznet.Com 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔 📨

Kablosuznet.Com kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tanıtım Biyomekanik Testleri Nedir?

baskentseo

Yeni Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
9 Kas 2017
Mesajlar
3
Tepki Puanı
0
Puanları
1
Biyomekanik testler, tıbbi cihazların özelliklerinin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığının anlaşılmasını sağlayan testlerdir.

Medikal cihazların çevreye zarar vermemesi ve doğru ölçümler yapabilmesi için belli zamanlarda bazı testlerin yapılması gerekmektedir. Bu testlere denmektedir. Biyomekanik testler, medikal cihazların çalışma ve kullanma değerlerini ölçmektedir. Medikal cihazlara biyomekanik testler yapılmadığı zaman ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Medikal cihazların güvenle kullanılabilmesi için biyomekanik testlerin yapılması şarttır.

Medikal cihazların kontrolünün yapılması için biyomekanik testlerden geçmesi gerekmektedir. Biyomekanik testler medikal cihazların kalite kontrol testi olarak da bilinmektedir. Biyomekanik testler tüm medikal cihazlarda kullanılsa da en çok protez ve implant cihazlarının güvenirliğinin ve çalışma kalitesinin kontrolünde kullanılmaktadır. Bu cihazlar için ölçüm çok önemlidir. Eğer bu cihazlar doğru ölçüm yapamaz ise çok ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Ciddi sorunların yaşanması istenmiyor ise ve doğru ölçüm yapılması isteniyor ise mutlaka biyomekanik testleri yapılmalıdır.

 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.
KablosuzNet Reklam Alanı