ASUS firmware DSL-AC68U 3.0.0.4.378_5007-g32566cc

Engin

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
ASUS DSL-AC68U Firmware version 3.0.0.4.378_5007 (This product supports both Annex A and Annex B)
[Important] This version includes AiProtection and Adaptive QoS. After firmware updated, please press the reset button more than five seconds to reset the modem router in order to avoid some compatibility issues.

New features:
- AiProtection with Triple-strength total network security, plus Robust parental controls and Privacy protection.
- Adaptive QoS - Applications and tasks now can be prioritized easily using drag-and-drop presets for Gaming, Media streaming, VoIP, Web browsing and File transfers.
- Supports ESNP - Enhanced Sudden Noise Protection (VDSL) feature(Advanced Settings > Administration > DSL Setting).
- Now supports LED on/off control feature(via WPS button).
- Add 802.1Q settings for ATM, and 802.1P option for ATM/ PTM.

DSL:
- DSL firmware updated - v1.0.2.4.
- DSL driver updated - v5.5.1.128.
- Fixed VDSL2, ADSL2/2+ sync fail issue with certain DSLAM.
- ADSL WAN (ATM) QIS auto detection list updated.
- VDSL WAN (PTM) QIS manual setting list updated.
Add New Zealand ISP, Vodafone - VDSL (PPPoE, VLAN ID 10).
Add New Zealand ISP, Vodafone - VDSL (PPPoE, no VLAN ID).
Add New Zealand ISP, Vodafone - VDSL (Automatic IP, VLAN ID 10).
Add India ISP, BSNL (no VLAN ID).
Add India ISP, BSNL (VLAN ID 0).

Network map:
- Now could click the lock icon in client profile to assign fixed IP for clients.
- Add DHCP and Static IP identification.

Bug fixes and Enhancements:
- Fixed DSL log and Network map error after apply IPv6 settings.
- Fixed 3G/LTE dongle compatibility issues.
- PPP minimum MTU size now change to 128.
- Fixed various UI related issues.
- Fixed VPN server related issues.
- Fixed IPv6 related issues.
- Fixed IGMP related issues.
- Fixed Media Server related issues.

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
@Engin abi bu güncelleme nedir. Bunu kurunca ne oluyor :)

Engin

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
hATA dÜZELTMELER HARİCİNDE BİR ÇOK ÖZELLİK EKLENMİŞ ACIKCA GÖZLE GÖRÜLEBİLEN 2 ADET DEĞİŞİKLİK VAR

BİRİ
AiProtection

Ashampoo® Web Upload

Trend Micro ile AiProtection, ağ trafiğini gerçek zamanlı izleyerek kötü amaçlı yazılımların, virüslerin ve diğer izinsiz giriş teşebbüslerinin bilgisayarınıza veya bağlı cihazlarınıza erişmeden önce algılanmalarını sağlar. Ebeveyn Kontrolleri, bağlı bir cihazın Internet'e erişebileceği zamanları planlayabilmenize olanak tanır. Ayrıca istenmeyen web sitelerini ve uygulamaları da kısıtlayabilirsiniz.

Ağ Koruması

•Yönlendirici Güvenlik Değerlendirmesi
•Zararlı Sitelerin Engellenmesi
•İzinsiz Girişlerin Önlenmesi
•Etkilenen Cihazın Önlenmesi ve Engellenmesi

DİĞERİ

Uyarlanabilir QoS - WAN/LAN Bant Genişliği Monitörü
Ashampoo® Web Upload

Engin

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba AC68U modemim var.1 kere değişime gönderdim.

Benım sorunum laptop yanındayken 4-5 diş arasında çekimi var.arada 30-45 cm uzaklık var.
Salondaki bilgisayarım da vestel alıcı var oda 2 diş falan çekiyor ve internet vs kullanılamaz durumda oluyor.eski modem airtiest rt 206'da böyle bir sıkıntı yokdu...Bunun sebebi ne olabilir.pazartesiye kadar sıkıntıyı çözemezsem severek aldığım modemi iade etmem gerekiyor.

Şimdi Sizin burada kaç mbps bağlandığınız önemli görmüş oldugnuz wifi seviyeleri aldatabilir bazı wifilerde harmonikler cok oldugu için bunu yüksek görebilirisiniz.Size tavsiyem önce modeminizn ayarlarını bir kontrol edin en son firware bunu yukseltiğinizden emin olun Son firmware baglantısını burdan paylaştım modemın ıcersindende bunu görebilirisiniz .

Önce firmwaremizi güncelliyelim
Daha sonra Prfesyonel ayarlara girip wifimizin gücünü artıracagız

Engin

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
2.4 GHZ'de ortalama 70 - 78 mbs olarak bağlanıyorum. 5 GHZ'de 150 - 300 arasında bağlanıyorum.Bu laptop için geçerli salon daki masaüstü bilgisayarımda ise ortalama olarak 1 ile 19 mbs arasında bağlantı sağlıyor.

Modemi tabiki aldığım gibi güncelledim.Acaba diyorum antenleri falan mı tam takamıyorum ama bilmiyorum artık.Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

2.4 Ghz wifi ayarı Resim linki Ashampoo® Web Upload

5 ghz wifi ayarı http://snap.ashampoo.com/7ZoHJpFT

bu ayarları aktif hale getirin

Engin

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
ayrıca
5ghz için Ashampoo® Web Upload ayarı şeklinde ayarlayın
Çok önemli bir konu modeminizin yanında 2.4 ghz de çalışan telsiz telefon v.d elektronık cihazlar bulunmasın frekansları bir birini tükettiği için gücünüzde düşebilir

Engin

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
En son 5ghz de capable seçmediğim ve kanal numarası vermediğim için 5 ghz TV bağlantısını bir türlü yapamamıştım bu ayarları yaptıktan sonra HDD izden kesilmeden videolarınızı izleyebilirsiniz yüksek çözünürlükteki videoları izlemek ıcın 5 ghz kullanın 5 ghz mesafe kısalır ama band genişliği artar. Yani uzun bir mesafeye göndermek istiyorsanız frekansı 20 mhz olarak ayarlamanız gerekir 40 mhz yaparsanız uzun mesafede sıkıntı yaşarsınız

AP lerde bağlantı bunun ıcın wep bağlantıyla yapılır wep bağlantısında 20 mhz ile AP leri birbirine bağlarsınız.

Frekansı artırdıkça band genişliğimiz hızımız artar fakat mesafemiz kısalır

Frekansımız azalttıkça band genişliğimiz azalır ulaşılabilir mesafemiz artar bu mantıkla düşünüp ayarlarınız yapabilirsiniz bu daha basit anlatmak gerekirse

2 musluk düşün birin ağzı çok geniş birinin ağzı dar her ıkı musluğu açtığımız zaman ince musluktaki su daha uzağa gider geniş musluktaki daha az mesafeye gider ama çok su boşalır ince olan musluk daha uzun mesafede daha az su harcar

- - - Updated - - -

Makinenizdeki Dns ayarlarını kontrol edin

ZAman zaman server yoğunluğundan da girememiş olabilirsiniz

Şuandaki internet hızım 11 aygıt bağlı olduğu halde

http://snap.ashampoo.com/SCWXdl2f

bu şekildedir

Son düzenleme:

Engin

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
AliExpress.com - Online Shopping for Electronics, Fashion, Home & Garden, Toys & Sports, Automobiles from China. adresinden 300 mb wifi dongle uygun fiyatta bulabilirisiniz işlemcisinin broadcom olmasına dikkat edin

Airtiesin 2410 ideal olabilir sizin için

- - - Updated - - -

Size tavsiyem AP kullanın ama daha hesaplı bir şey arıyorsanız yükseltecli Dongleler var onları deneyebilirsiniz ama 2.4 ghz 20 mhz aldıgnızda duvarları geçecektir duvarların kalınlığı ve etrafında yansıtıcı gibi malcemeler olursa hızınız düşebilir burda 4 5 diş olasını cok proglem etmeyin önemli olan bağlantı kurmanızdır AC baglantlarda 2 diş bağlantıda bile local agda cok rahat full hd 5+1 film izlersınız

Engin

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
android telefon kulanıyorsanız 2.4 ghz uzerındewifi analeyzır diye bir program var onu çalıştırın ve ordaki kanaları goreceksınız sizin hangı kanalınız boş iise orayı tercıh edin tavsiyem 1 6 AP ler için 13 nolu kanllardır ama dediğim gibi kanaldaki Wifi sayasına göre kanalı tercih etmenızde fayda var bunu her ikiştarftada kontrol edin modemın olduğu yerde ve wifi alınıcınızın olduğu yerde kanalları ortak en az kaçıncı kanldaysa wifi ayarlarından kanal ayarını onu secın

- - - Updated - - -

size tavsiyem masa ustunu gigabit etherneti olan bir cat 6 kablosuyla bağlamanızdır sabıt olan tv ye kablo çekmeniz daha az maliyet ve cok daha hızlı bir ağınız olacaktır DSL-AC68U sadece Wifi cihazı gibi düşünmeyin Cunku siz bir bilgisayarı kontrol ediyorsunuz ona sadece wifi cihazı demek doğru olmaz içersinde 2 adet işlemcisi olan bir bilgisayar gibi çalışır oyuzden cok hızlıdır.

- - - Updated - - -

İşlemcilerin nyapısı wifide cok önemli Asusu DSL-AC68u Broadcom işlemcisni kullanıyor ve onun aynı kanalı ıslemcıyı kullanan bir usb dongle daha ıyı verim alabilirisniz

Engin

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
İlginiz için çok teşekkürler :)

HDD ve Yazıcıyı aynı anda bağlama imkanımız yok sanırım.Yazıcım Wifi Destekliyor.Bunu wifiden bağlarsam diğer bilgisayarlardan da kontrol etme imkanım var mı ? Yazıcıyı Kablosuz olarak bağlıyorum fakat yazıcı algılanmadı diyor.Modemde 1 tane usb girişi var :)

Bildiğiniz gibi USB bağlantıda 1 tane :USB 3.0 çıkış bulunuyor denemedim ama tavsiye etmiyorum usb hub ile coklulaştırabilirmisniz bilmiyorum. Wifi üzerinden bağlantıyı yapmanız daha uygun bence .Yazıcıdan wifi olrak goruyorsanız 2.4 ghz baglanırısnız problem olmaması gerekir .Ama dediğim gibi bazı printerler bazı kanları görmez 13 kanal ozellıkle her cıhaz gormuyor 1 3 5 kanlarını secersenız wifiden görebilir
Rica ederim yardımımız olmuşsa biz memnun oluruz.
Bilgi paylaşılırsa güzeldir konu ile ilgili başka sorularınız olursa yazın fırsat buldukça size cevaplamaya çalışırız.

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!