Neler yeni
UzmanYazar, Freelance Tanıtım Yazısı Satışı, Web Yazılım Hizmetleri StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları

Evde Kal Türkiyem 😷

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

KablosuzNet Sponsorluk 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔

KablosuzNet, kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tanıtım Ameliyatsız Varis Tedavisi Hizmetleri

aysuyigiter

Aktif Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
17 Eki 2021
Mesajlar
60
Tepki Puanı
6
Puanları
8
Yaş
31
Konum
ankara
Cinsiyet
kadın
İlgi Alanı
moda, seo, tanıtım
bacak ve uyluk kısımlarında yer alan toplardamarların kan toplaması durumunda yapılan işlemlerdir. Bacaklarda yüzeysel ve derin damarlar bulunur. Yüzeysel damarlar, yerçekimine karşı hareket etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda, kan akışının devam ettirilmesi ve kas hareketlerinin tek yönlü olarak çalışmasını da sağlar. Ancak kapakçıkların yetersiz kaldığı durumlar olabilmektedir. Bacakta ya da ayaklarda artış gösteren kan basıncı bacakların zorlanmasıyla ters yöne döner. Varis ya da venöz olarak isimlendirilen rahatsızlıklar ise ameliyat gerektirmeden tedavi edilir. Girişimsel radyoloji kullanılarak, de uygulanır. Varikosel, erkek yumurtalıklarından çıkmakta olan damarların aşırı derecede genişlemesidir. Bu duruma bağlı olarak da ağrı, yumurtalıkların küçülmesi ve kısırlık sorunları meydana gelir. Dolayısıyla erkeklerin hayatında olumsuz etkiler bırakan bir rahatsızlıktır. Kapakçık yetmezliğinden kaynaklı olarak yumurtalıklara doğru ilerleyen kanın kesilmesi ve yumurtalıklardan çıkan toplardamarlara girilerek yapılan bir yöntemdir. Bu aşamada, ıkınmayla toplardamarlardaki genişlemeler tespit edilmektedir. Yumurtalık ve karın arasındaki inguinal kanal seviyesine glue köpek ve pıhtılaştırmaya yardımcı olan sarmallar uygulanır. Bu işlemin ardından hastaların bir süre dikkat etmesi de önemlidir. Tedavinin ardından 4 saat kadar bacakların bükülmeden istirahat edilmesi gerekir.

ise yine girişimsel radyologların yaptığı işlemler arasındadır. Basur, toplumda sık sık karşılaşılan bir rahatsızlıktır. Hemoroid probleminin ortadan kaldırılması için genişlemeye yol açan basur damarlarının atardamar vasıtasıyla tıkama işlemi yapılır. sayesinde herhangi bir kesi ve cerrahi müdahale olmadan bu rahatsızlık ortadan kaldırılır. Radyologların uyguladığı işlemler arasında seçenekleri de yer alır. Bu işlemler, damarların aşırı derecede genişlemesi durumunda yapılır. Dolayısıyla cerrahi işlemlere alternatif olarak genellikle girişimsel radyoloji yöntemleri kullanılır. Bu yöntemler arasında stent greft tedavisi yer alır. Yüzeysel damarlardan girilerek hastalıklı damarlar iyileştirilir. Stent greft üstü özel bir kumaşla kaplanan tel kafese verilen isimdir. Yerleştirilmiş olduğu damarın iç kısmında stent greftler damar açıklığı oluşturur. Girişimsel radyologlar, yaparak kısa sürede hastaların günlük yaşantılarına geri dönüş yapmasına yardımcı olur. Balon ve stent ile tedavi işlemleri, yemek borusu, ince barsak, kalın barsak ve benzeri bölümlerin tıkanıklıklarının giderilmesi için yapılır. Bunun yanı sıra, bu kısımlarda meydana gelen daralmalar, cerrahi işlemlere gerek olmadan tıkanıklık olan yere stent yerleştirilerek yapılır. Bu işlem, lokal anestezi uygulanarak yapılır. linkine tıklayarak çalışmaları kontrol edebilirsiniz.
 
KablosuzNet Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.
KablosuzNet Reklam Alanı