StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları satilik sıfır ve ikinci el oto ilanlar

Airties 5450 Modem Kurulumu

Hasip

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Katılım
16 Nis 2014
Mesajlar
339
Puanları
16

Reputation:

Arkadaşlar bugün size kendimin de evimde kullandığım airties 5450 modemin kurulumunu anlatacağım. Cihazımız 4 port ethernet çıkışlı ve çift kablosuz antenli. Cihazın bağlanmasını sizlere anlatmayacağım çünkü bunları [MENTION=4]Engin[/MENTION] abi daha önce http://www.kablosuznet.com/forum/konular/14-Modem-Kurulumu-hardware.html bu konuda anlatmıştı. Ben bu nedenle direkt olarak yazılımsal kısma geçiyorum. Cihazı bilgisayarınıza bağladıktan sonra herhangi bir CD veya programa ihtiyacınız yok. Bilgisayarınızın Yerel Ağ Bağlantısı kısmı aktif olması yeterli. Airties modemler standart olarak 192.168.2.1 ip adresini kullanırlar. Herhangi bir tarayıcı açıyoruz. Chrome veya internet expoler farketmez açtıktan sonra yukarıda ki adres kısmına 192.168.2.1 yazıyoruz ve enter tuşuna basıyoruz. Karşımıza aşağıda ki gibi bir ekran geliyor.

1.jpg
Fotoğrafta belirttiğim gibi ilk kurulum ayarlarında modem şifresiz olarak geliyor. Bu ekranda bekleme yapmadan TAMAM düğmesine basıp geçiyoruz. Açılan ekranda hiçbir şeye takılmanıza gerek yok. Direkt olarak sol menüden INTERNET bölümüne tıklayıp bu bölümden Internet Ayarları menüsüne tıklıyoruz. Açılan ekranda VC1 bölümünü görüyorsunuz en sonda ki Düzenle düğmesine tıklıyoruz. Aşağıya ekranı sizin için yükledim.
3.jpg
Karşımıza Internet Ayarlarını yapacağımız ekran geliyor.
4.jpg
Bu ekranda ttnet tarafından verilen kullanıcı ve şifremizi ADSL Kullanıcı Adı ve ADSL Şifresi bölümüne yazıyoruz. Ayarları bu şekilde yapıyoruz ve kaydediyoruz. Bu ayarlardan sonra Kablosuz kısmında Kablosuz Ağ Ayarları bölümüne tıklıyoruz. Karşımıza aşağıda ki pencere geliyor.
5.jpg
Kablosuz bölümünde istediğiniz gibi özgürsünüz. Şifre güvenliğini WPA/WPA2 yapmamız gerekiyor. Ayarları yaptıktan sonra Kaydet butonu ile işlemleri kaydediyoruz. Bu ayarlardan sonra Modem şifremizi değiştireceğimiz bölüme geçiyoruz.
6.jpg
Modem şifresi değiştirme ekranına Yönetim bölümünden Şifre Ayarları kısmına tıklayarak ulaşıyoruz. Mevcut şifre kısmını boş bırakıyoruz ve yeni şifremizi alt kısımlara yazıp kaydediyoruz.Cihazımızda tüm ayarları doğru şekilde yapmışsak sol menüden ANA SAYFA tıklıyoruz karşımıza alttaki gibi bir ekran geliyor ayarlarımızı bu bölümden görebiliriz.
baglanti-kuruldu.jpg

Konu altından sorularınızı sorarak cevap alabilirsiniz.
 KablosuzNET Destek Forumları
Aynı Kategoride Açılan Konular

KablosuzNet Bilgilendirme!
Gereksiz, ve Anlamsız Mesajlar Yazarak Konuları Kirletmeyin. Aksi Durumda Süresiz Uzaklaştırılırsınız!
Üst