Windows vs Linux ?

işlemci

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Öncelikle hepinize merhaba. Malum Microsoftun yahudi menşeili bir firma olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Ve özellikle son günlerdeki boykot furyasından nasibini alıyor olmasıda göz önündedir. Tüm dünya genelinde Linux çekirdekli işletim sistemleri son günlerde artan bir rağbete maruz kalmıştır. Hal böyle iken bizde kendi Linux çekirdekli işletim sistemimiz olan PARDUS hakkında konuşalım, kullanan arkadaşlardan konu hakkında bilgi alalım dedik :) Buyrun meydan sizin ;)

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Pardus'u bilmiyorumda ubuntu denenebilir. Birde aklıma geldi zaten orjinal windows kullanmıyoruz ki boykot için orjinal windows kullanmayalım :)

Secret

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
hasibinde dediği gibi lisanslı işletim sistemi hangimiz kullanmaktayz.. diğer yazılımlara alışmak veya kullanmak hemen olacak bir durum değil bence

işlemci

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
O konuda bende size katılıyorum, lisansımız orjinal değil yalnız kullanmamız bile windows a para kazandırıyor. Ne kadar kullanıcı, okadar potansiyel, okadar büyük şirketlerin windows tabanlı sistemlere yatırım yapması manasına geliyor. Kısacası lisanssızda olsa kullanmamız microsoftun işine geliyor. Yeniliklere açık olmak gerek, bugün iş yerimdeki bilgisayarlardan birine Pardus kurdum. Bakalım kullanıp görüp ona göre bi karar vereceğiz :D

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Hangi bilgisayara kurdun ? 2 gün ortadan kayboldum hemen linux'amı geçtin :)

işlemci

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Yarın akşam linux maceramız yeniden başlayacak :D Ubuntu'nun son versiyonunu indirdim. Yarın akşam beraber kurarız fikirlere açık olacağız :D

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Deneyelim bakalım. Benim kafamda Centos final sürümü var. Malum sitemizin bulunduğu server centos ile çalışıyor. Deneme yapabileceğimiz bilgisayar olur. Kurcalarız biraz :)

işlemci

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Şu an pardus keyfi yapıyoruz :D

Linux

Destek Ekibi!
Yönetici
Administrator
Malesef Pardus kötü durumda işlemcisi (1.67 ghz P4 işlemci) olan 2 GB ramli bir bilgisayarda pek keyif verici internet performansı veremedi. Artık 2 Ghz hız altında ki cihazların pek kullanım ömrü kalmamış gibi görünüyor.

işlemci

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Malesef pardus hayal kırıklığı oldu, ubuntuyu deneyeceğiz bakalım :D

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!