Tanıtım Ses Yalıtım Süngerleri - Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri

pcshift

Yeni Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı
İlgi Alanı
Seo
Site Url
https://www.basotectsunger.com.tr/bariyerli-bondex-sunger/
Site Title
Ses Yalıtım Süngerleri - Akustik Ses Yalıtım Malzemeleri
Ses yalıtım malzemeleri gürültünün giderilmesi ve sesin net şekilde tüm alanda duyulabilmesini sağlamak için kullanılır. Hangi alanda hangi ses yalıtım malzemelerinin kullanılacağını tespit etmek, uzman bilgisi gerektirir. Uzmanlar aşağıdaki soruların cevaplarına göre hesaplamalar yapar ve ürünleri seçer. Ses yalıtımı ve izolasyonunda kullanılan farklı çeşitlere sahip fazlaca ürün bulunmakladır. Bu ürünler kişilerin kullanım amaçlarına göre kategorize edilebilmektedir. Fazlaca ürün bulunması nedeni ile müşterilerimizin kafasını karıştırmamak ve daha doğru bilgiler verebilmek için ürünlerimiz bu şekilde kategorize edilmektedir.

Akustik düzen ise bu durumun aksine ortam içerisindeki düzensiz frekanslar üzerinde etkili olup ortam içerisinde daha düzenli yayılmasına yardımcı olmaktadır. Bu durum yankı ve benzeri ses gürültülerini engeller, aynı zamanda ortam içerisindeki sesin mikrofon ya da bireyler tarafından daha rahat bir şekilde anlaşılmasına vesile olmaktadır. Akustik süngerler kendi içerisinde dört adet gruba ayrılmaktadır. Bu gruplar piramit, yumurta, labirent ve düz olarak dış yüzeylerine göre ayrıştırılmaktadır. Akustik panellerin aksine, dış yüzeylerinin farklı geometrik şekiller olması dışında herhangi bir dekoratif görünüm yoktur ses yalıtımı malzemeleri nelerdir dendiğinde akla gelen belirli ürünler vardır.

Aynı zamanda akustik panellere nazaran daha tasarruflu olan bu ürünler, düşük ve orta desibeldeki ses frekansları üzerinde akustik düzeni sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Lakin yüksek desibel yere sahip ses frekansları üzerinde etkili değildir. Genellikle ses ve kayıt stüdyolarında, enstrüman odalarında, konser salonlarında ve benzeri alanlarda kullanılmaktadır. Sünger parçalarının sıkıca yoğun birleşiminden oluşan süngerpanlar, yüksek frekanslı sesleri kesebilen yapısı ile genel olarak tavan ve zeminlerde kullanılır. Daha yüksek desibelleri sahipsiz frekansları üzerinde etki sahibi olabilmek için epdm ağır ses bariyeri ile güçlendirilmiş bondex sünger ya da basotect süngerler tercih edilmelidir. ses yalıtım süngeri ses yalıtım uygulamalarının artmasına bağlı olarak son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Avrupa’da yaygın bir uygulama alanı olsa da Türkiye’de ses yalıtımının önemi yeni yeni anlaşılıyor. İstenmeyen seslerin, gürültünün zihinsel yorgunluğa yol açtığı biliniyordu. Ancak hiç bu kadar sorun hâline gelmemişti. Çünkü artık gürültü her yerde. Makineleşmenin de bu sürece hızlandırıcı bir etki yaptığını unutmamak lazım. Gün içinde yan dairemiz, gittiğimiz spor salonu, dışarı çıktığımızda trafik bir anda gürültü kaynağına dönüşebiliyor.

Örnek olarak düşük desibellere sahip ses gürültüleri üzerinde etki sahibi olmak isteniyor, aynı zamanda uygun fiyatlı bir malzeme aranıyor ise akustik süngerler tercih edilmelidir. Akustik süngerler ses yalıtımı sağlamamak ile birlikte ortam içerisindeki düzensiz bir şekilde dağılan frekansların üzerinde etki sahibi olmaktadır. Sert bir cisme çarpmasını engellemek amacı ile duvarlara, tavanlara solid bazlı sıvı yapıştırıcı ile monte edilmektedir. Böylelikle ses frekanslarını yumuşatarak daha düzenli bir şekilde yayılmasını sağlar. Ortam içerisindeki ses frekanslarının mikrofon ya da bireyler tarafından daha rahat ve Anlaşılır bir şekilde duyulmasını sağlar.

Bondex sünger küçük parçalar haline geldikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Bondex süngerpan birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş kırpıntı sünger ürünlerinden yapılır. Yani normal süngerlerin çok ufak parçalara getirilip tekrar sıkıca birleştirilmesinden oluşan yoğunluğu çok yüksek ses yalıtım malzemesidir. Bondex süngerpan duvarlar arasına uygulanarak ses geçişlerine engel olan ses kesici bir süngerdir. Ayrıca tavan ve zeminede uygulanabilen bir üründür. Yüksek frekanslı seslerin izole edilmesinde en iyi çözümlerdendir. Şap altı uygulamalarında da başarılı yalıtım çözümleri oluşturmaktadır. Bondex sünger pan, sunger genel uygulama alanı bütün ses izolasyonu, ses yalıtımı işlerinde uygulama sağlamaktadır. Kapalı gözenekleri sayesinde ısı iletkin katsayıları oldukça düşüktür.

Akustik düzeni sağlamak ve aynı zamanda dekoratif bir görünüm elde etmek istenen ortamlarda akustik paneller tercih edilmelidir. Akustik paneller farklı birçok görünüme sahip olup, geniş renk skalası ile mekânlara şık bir görünüm sağlar. Aynı zamanda mekânların dekoratif görünümünün bozmasının aksine göz doyurucu bir hale bürüyebilmektedir. Bir ortamdan farklı bir ortama Doğru yol alan ses gürültülerini engellemeyi gerektiren alanlarda ise, genellikle epdm ağır ses bariyeri kullanılabilmektedir. Lakin daha güçlü bir ses gürültüsünden duyulan rahatsızlıkları önleyebilmek için epdm ağır ses bariyeri ile güçlendirilmiş bondex süngerleri tercih edebilirsiniz.

Böylelikle mekân dışındaki ses gürültüleri mekân içerisine sızmasını engeller, aynı zamanda mekân içerisinde oluşan ses görüntülerini hapseder. Bu sayede toplum üzerinde herhangi bir rahatsızlık düzeyi oluşturmaz. Ses yalıtımında kullanılan malzemeler geniş bir alana sahip olduğundan ötürü ürün seçmekte kararsız kaldıysanız, bizi arayarak sizin için en uygun ses yalıtımı malzemeleri nelerdir olan ürünü öğrenebilirsiniz .

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!