Fiber internet Bağlı ama upload hızı düşük

Engin

Destek Ekibi!
Yönetici
Moderatör
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba Arkadaşlar

Bugün sizinle yakın zamanda yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmak istiyorum.

Binamız kadar fiber hattı var daireye internet telefon kabloları üzerinden bağlanıyor. Mevcut kullandığım tarife dsmart süper internet tarifesi 24 Mbit internet .Dsmart bana TPLINK Marka TD 8951nd model bir modem verdi.Ve internetim bağladım. Hız testi yaptığımda sürekli hızımın 20 Mbit olduğunu gördüm upload hızı msn çok düşük 0.70 mbit olduğunu gördüm. Dsmart sitesinde upload hızının Adil kullanım kotasını Aşınca bu duruma geleceğini yazıyordu.

Sorun ne olabilir ? Diye araştırmaya başladım şunu öğrendim Dsmart in bize vermiş olduğu modem adsl+2 modem bu modemler 20 Mbit kadar internet hızı verebiliyor. Halbuki bizim internet hattının hızı 24 Mbit ve bu şekilde başladığınızda sistem kararsız çalışıyor upload ta düşük çalışıyor bu sorunu gidermek için ne yapmalıyım?

Bu problemi şu şekilde çözebilirsiniz. Mevcut hattiniza VDSL2 modem takıldığı zaman bu problem çözülecektir.

Burdan adsl+2 modellerinin 20 Mbit kadar interneti desteklediğini öğrenmiş olduk 20 Mbit ten sonra vdsl+2 modellerinin kullanmamız gerektiğini öğrendik.

Bu bilginin herkese faydalı olacağını umuyorum.

Selamlar

Son düzenleme:

E-Dünyanın Kablosuz İnternet Hizmetleri Donanım Günlüğüne Hoşgeldiniz.

KablosuzNet Hakkında!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumu, Tamamen Ücretsiz ve "Karşılıksız" Hizmet Vermektedir."Resmi Kurum" ve Markalar ile Resmi Hiç Bir Bağımız Yoktur.!

KablosuzNet Bilgilendirme!

Kablosuz İnternet 🇹🇷 Destek Forumunda, Paylaşılan Mesajlar, Konular, ve Resimler'den Doğabilecek, Tüm Yasal Sorumluluk 'lar Paylaşan Kişiye Aittir.!